همه چیز درباره سیلندر خودرو | خودروبر ابراهیمی

همه چیز درباره سیلندر خودرو

سیلندر خودرو یکی از اصلی ترین و اساسی ترین قطعات موتور احتراقی می باشد که وظیفه آن نگهداری و برقراری ارتباط  قطعات مختلف می باشد. در واقع پیشرانه خودرو از سه بخش اصلی تشکیل شده است : سیلندر، سر سیلندر و کارتر. همچنین فرایند انفجار سوخت درسیلندر انجام می‌ شود و به عبارتی، حرکت ماشین از آن شروع می‌ شود.

سیلندر خودرو در بیشتر مواقع به شکل یک استوانه در پیشرانه استفاده می‌ شود تا فضای لازم جهت حرکت پیستون را تامین کند. در هر موتوری، حداقل از یک سیلندر کمک گرفته می‌ شود. اگر تعداد آن‌ ها بیشتر باشد، از یک بلوک به عنوان یک محفظه کلی برای تمام آن‌ ها استفاده می شود.

کاربرد سیلندر خودرو

در هسته مرکزی موتور، قسمتی به نام سیلندر وجود دارد. اتومبیل توسط انفجار سوخت، نیروی کافی برای حرکت را به دست می آورد. کاربرد سیلندر مواردی است مانند : تبدیل انرژی شیمیایی به حرکتی، جایی برای حرکت پیستون ها، تبدیل شدن انرژی حرارتی به فشار، فشار به نیرو تبدیل شده و تبدیل نیرو به حرکت پیستون.

زمانی که حرکت پیستون به سمت پایین باشد، در بالای آن حجم زیادی جمع می شود و در نتیجه سیلندر با هوا و سوخت پرشده و فشار آن پایین می آید. وقتی در پیستون، سوخت زیاد شود، احتراق ایجاد می شود. کیفیت سطح سیلندر خودرو یکی ازاصلی ترین موضوع هایی بوده که در آن ها ملاک واقع است. صیقلی بودن سطح داخلی سیلندر، در کارکرد بهتر و مفید آن ها، موثر می باشد.

برای موتورها، سیلندر یکی از قطعات ماربردی و مهم می باشد. سیلندر و پیستون استوانه ای شکل بهترین آن ها می باشد. زیرا پیستون ها راحت و بدون وجود مشکل و مانع، حرکت می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید