رینگ تایر خودرو چیست ؟

رینگ تایر خودرو چیست ؟

رینگ و لاستیک ضمن بر زیبایی و جلوه ی ظاهری که به اتومبیل شما می بخشد ، سبب نگهداری لاستیک و همینطور بهبود در عملکرد تایر هم می شود . بسیاری از افراد به علت ظاهر زیبا روی رینگ ها تمرکز بسیاری می کنند و سبک یا اندازه رینگ ها را تغییر خواهند داد تا ظاهری جدید تشکیل دهند ، ولی می بایست گفت که رینگ ها فراتر از دادن یک ظاهر خوب به اتومبیل شما هستند . رینگ ها کارکرد اتومبیل را بالا برده و سواری نرم تری را به راننده داده است . تغییر دادن اندازه رینگ­ها بر روی وسیله نقلیه شما بر بالانس ، فرمانپذیری ، ترمزگیری ، شتاب و همینطور کالیبراسیون سرعت سنج تأثیر شایانی داشته است .

رینگ ها که با عنوان چرخ هم نام برده می شوند ، برای تمامی اتومبیل ها از جمله : خودرو های سواری ، شاسی بلند ، وسایل نقلیه مسافربری و … ضروری می باشند . رینگ ها از دو کاربرد بهره مند هستند :

سبب کاهش اصطکاک می شوند .

ایجاد اهرم می کنند .

لبه ، قسمت مهمی از رینگ می باشد چرا که در اطراف میله هایی که محور نام برده می شوند می چرخد و این امر به حرکت اتومبیل در طول مسیر کمک شایانی می کند . لبه مقدار نیروی وارد شده را افزایش داده و در نتیجه اهرم را به وجود می آورد . مقدار میزان اهرم بستگی به سایز چرخ یا رینگ داشته است که بر عملکرد اتومبیل هم تأثیر بسزایی گذاشته است .

یکی از مهمترین نکته هایی که می بایست به آن توجه داشت سایز رینگ و لاستیک می باشد . سایز رینگ می بایست به صورت کامل با سایز لاستیک هم خوانی داشته ، ئر صورتی که رینگ بزرگتر از لاستیک بود سبب خم شدن رینگ و آسیب دیدن آن می شود و در صورت کوچکتر بودن روی لاستیک به صورت کامل قرار نمی گیرد و لق داشته است . پس می توان گفت برای جلوگیری کردن از بروز هر مشکلی بهتر می باشد از سایز رینگ و لاستیک فابریک اتومبیل خود استفاده کنیم و از تغییر سایز رینگ اتومبیل جلوگیری کنیم .

جالب است بدانید که تولید کنندگان رینگ ، سه نوع آزمایش روی رینگ انجام داده اند .

تست فرسودگی :

در این نوع تست مقاومت و دوام رینگ مورد بررسی قرار گرفته می شود .

تست پیچیش :

دراین نوع تست وضعیت رینگ در متقابل با فشار زاویه داری که به هنگام چرخیدن به رینگ و لاستیک وارد شده است سنجش می شود .:

کیفیت و انواع مختلف رینگ تایر :

رینگ های خودرو را می توانیم از مواد مختلف تهیه کنیم . این انتخاب نه تنها بر ظاهر رینگ ها و همینطور بر عملکرد آنها نیز ، استحکام ، وزن و دوام آن ها تأثیر به سزایی گذاشته است .

رینگ های فولادی : این رینگ ها معمولا مقرون به صرفه می باشند و امکان دارد دارای hubcaps ( قالپاق ) باشند .

رینگ های آلیاژی آلومینیومی : از محبوب ترین انتخاب ها می باشد و با توجه داشتن به مقرون به صرفه بودن و دوام مناسب آن و همینطور بسیار شیک هستند .

رینگ های فیبر کربن : تازه ترین محصولی هستند که دارای ، طراحی سبک هستند و در عین حال از دوام بسیار خوبی هم دارا می باشند .

سخن آخر :

یک اتومبیل همچون یک خانه می باشد . اتومبیل ما قسمتی از زندگی روزمره ما را تشکیل داده است ، درست همچون خانه باید به آن رسیدگی کرده و آن را پاکسازی کرده باشیم . این کار سبب بالا رفتن طول عمر قطعه های اتومبیل می باشد . به خصوص برای رینگ و لاستیک در صورتی که ذرات گرد و غبار طولانی مدت روی رینگ و لاستیک مانده باشد ، سبب پوسیدگی و زنگ زدگی آن ها می باشد . علاوه بر این ، تمیزی سبب پایین آمدن مصرف سوخت می باشد . پاک کردن رینگ و لاستیک از هر گونه آلودگی سبب می شود تا ما زودتر متوجه ضرر های جزیی همچون ترک خوردگی لاستیک شده باشیم.

منبع : khodrobarebrahimi.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید